Sistemi i ngrohjes

Ngrohtë gjatë dimrit

Hiqni akullin me spatul nga xhami në temperatura nën zero? Keni ftohtë në kabinë pas takimeve të jashtme? Me sistemet tona të ngrohjes do të jeni ngrohtë dhe rehat në lëvizje edhe gjatë muajve të ftohtë.

Kaloriferi i programueshëm

Kaloriferi që funksionon me karburant nxeh ajrin hyrës dhe rrit temperaturën menjëherë në hapësirën e ngarkesës ose pasagjerëve nëpërmjet difuzorit të ajrit. Sipas kërkesës, mund të merrni edhe telekomandë të kaloriferit.

Ngrohësi i komanduar në mënyrë elektronike

Ngrohësi i komanduar në mënyrë elektronike, që vjen si pajisje standard, siguron që temperatura e ambientit të brendshëm të rregullohet saktësisht.

 

Paketa e dimrit

Paketa e dimrit përshin një ngrohës shtesë, një depozitë të madhe uji larës me tregues të gradës, spërkatës të xhamit të përparmë me ujë të ngrohtë dhe ngrohës të xhamit të përparmë.

 

Ngrohës shtesë me karburant

Ngrohësi me karburant mbështet sistemin kryesor të ngrohjes gjatë kohës që motori është në punë.

 

Kaloriferi plus ngrohësi

Krahas funksioneve të kaloriferit, një tjetër ngrohës mbështet sistemin kryesor të ngrohjes gjatë kohës që motori është në punë.

 

Ngrohës shtesë uji me nxehje të programueshme

Ngrohësi shtesë i ujit me nxehje të programueshme ndihmon ngrohjen e bordit kur motori është në punë. Është i programueshëm dhe mund të ngrohë paraprakisht automjetin tuaj për deri 60 minuta.

Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyll
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbylle menunë

VW Crafter
Kamionçinë

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team