Kondicionimi i ajrit

Pushimet në temperaturë të këndshme

Nëse nxeheni në mes të verës, nuk është e nevojshme të shkoni në Pyllin e Zi për pushime verore. Natyrisht që mundeni. Por mund ta bëni gjumin e drekës në shtëpinë tuaj me rrota në një temperaturë të rehatshme. 

Sistemi opsional i kondicionimit të ajrit "Climatronic"         

Ky sistem ofron një kontroll temperature në 2/3 zona për shoferin, pasagjerin e përparmë dhe hapësirën e banimit. Riqarkullimi automatik, sensori i cilësisë së ajrit dhe ngrohësi opsional shtesë krijojnë një klimë të këndshme.

 

Kondicionimi opsional i ajrit të kabinës (pa ilustrim)

Sistemi kompakt dhe i lehtë (me kapacitet ftohës 2.200 kW) është projektuar për funksionim me burim të jashtëm energjie.

Ky automjet nuk ofrohet ende për shitje në Austri. Nuk ka ende raport testimi të harmonizuar apo vlerash zyrtare të konsumit. Në këtë faqe përshkruhen pajisjet e modeleve. Zakonisht nuk përmendet nëse pajisjet përkatëse janë standarde apo opsionale me pagesë shtesë. Për informacion më të detajuar mbi shtrirjen e saktë të pajisjeve të automjetit (pajisje standarde/pajisje shtesë) ose në lidhje me kufizimet e kombinimit, ju lutemi, kontaktoni shitësin e autorizuar të Volkswagen Automjete Komerciale ose përdorni konfiguruesin tonë për Volkswagen Automjete Komerciale. Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë.

Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Mbyll
Kjo faqe përdor cookie për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies do të ruhen në pajisjen tuaj.
Pranoni dhe vazhdoni
Menu
Mbylle menunë

Grand California

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team